Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Watercolour 13292071



*

nr 1329 2071


Johannes Gebhard

(1894-1976), Sverige


Johannes Gebhard (1894-1976), Sweden. "Från Strandvägen". Signed. Subject: 27x37 cm,


WATERCOLOUR, "Från Strandvägen". Signerad. Motivet: 27x37 cm


Johannes Gebhard, Swedish painter born 1894, dead 1976.

Droit De Suite

Yes

Estimate:

500

Sold:

SEK 250

Auction date:

Monday May 25 2020
at 18:24:25


  • Bid history
Time Bidder Bid
21/5 06:15:38 1      200 kr
25/5 18:19:25 2      Vinnande bud



  • Artist/Designer

Johannes Gebhard

Johannes Gebhard, Swedish painter born 1894, dead 1976.

Read more about Johannes Gebhard
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller johannes gebhard svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
  • 7238 WATERCOLOUR
    Björn Blomberg (1925-2003). "Snöbyar, Torneträsk"...//
     

    Auction ends
    in two days
    13 maj at 20:20
  • 7117 WATERCOLOUR
    Carl Anton (b. 1933), Sweden. Old Town. Signed. Wa..//
     

    Auction ends
    in two days
    13 maj at 20:36
  • 7118 WATERCOLOUR
    Carl Anton (b. 1933), Sweden. Coastal scene. Signe..//
    Present: SEK 700

    Auction ends
    in two days
    13 maj at 18:23
  • 7019 WATERCOLOUR
    Elis Aidanpää, mountains. Signed, dated 64, waterc..//
    Present: SEK 300

    Auction ends
    in two days
    13 maj at 18:56
  • 7124 WATERCOLOUR
    födelsedagstavla, 19th century, björkram, 32x38 cm..//
     

    Auction ends
    in two days
    13 maj at 18:24
  • 1008 WATERCOLOUR
    Gösta WEner. Signed, dated 72, 'Arctic Endeavour H..//
    Present: SEK 1500

    Auction ends
    in two days
    13 maj at 19:06




Ladda ner broschyr